sobota 17. listopadu 2012

Jak jsem si sama stříhala ofinu

Před necelým rokem jsem měla neodkladnou potřebu si ostříhat ofinu. Moje kadeřnice mě od toho odrazovala, vzhledem k mým vlnitým vlasům, ale já se nedala. 

Když člověk musí, tak prostě musí:-) Hledala jsem na Youtube.com návod, jak na to, vlastnoručně doma. Na videa, která jsem tehdy našla, jsem teď zase náhodou narazila, tak jsem si říkala, že by se někomu mohla hodit.V prvním videu jsou základní pravidla pro stříhání vlastní ofiny:

1. stříhejte jen suché vlasy
2. ofina má být široká maximálně od jednoho vnějšího konce obočí po druhý.
3. stříhejte vertikálně
+ TIP - používejte malé nůžky

Myslím, že je dobré tyhle základy znát. Protože jednoduše ustřihnout centimetrovou vrstvu nad čelem by nepřineslo asi nejlepší výsledek.


Na tomto druhém videu jsem chtěla ukázat hlavně to, jaké vlasy na ofinu použít. Musíte si s tím trochu pohrát a sčesat vlasy nad čelem, tak aby tvořily trojúhelník. Podle toho, jak velký bude, tak bude hustá i ofina.


Na spodní fotce můžete vidět, jak stříhání dopadlo. Myslím, že na to, jaký mám typ vlasů, se výsledek celkem zdařil. Ale ofinu jsem nenosila dlouho. Dost se mi kroutila a odstávala, musela bych ji žehlit, ale to by nevypadalo moc dobře se zbytkem vlasů. Takže teď už ji mám zase dlouhou. A doufám, že touha po ofině mě už nikdy nepopadne:-)Taky jste si někdy doma stříhali ofinu? Jak to dopadlo?


4 komentáře:

 1. Pěkný článek:-) Stříhala jsem doma jednou, na mokrých vlasech, nedopadlo to nic moc, ale naštěstí rychle dorostla:-)

  OdpovědětVymazat
 2. Skvěle napsané! Zuzana

  OdpovědětVymazat
 3. Co bych dala za tvé vlnité! :)

  Já si před rokem ofinu sestříhávala, bylo to dost pohodlné, příjemné, ale přítel mě poslal někam, že chce na mně ofinu dlouhou, tak už ji nosím zas pod ramena. :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No já jsem taky velkou pochvalu nedostala, ale mě se ta ofina líbila:-)

   Vymazat

Díky moc za komentář a těším se na další:-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...