neděle 5. května 2013

Olejová revitalizační kůra pro tmavé vlasy od Nobilis Tilia

Moje vlasy potřebují nějaký životabudič pořád, takže jsem byla ráda, když jsem dostala na vyzkoušení tuto kůru. Po prvním použití jsem nevěděla, co si o přípravku myslet, tak jsem tomu dala čas, a už to vím.

Co se mě týká, tak průběh používání u každého výrobku je většinou tento. Nadšení z nového přírustku, první použití a zkoušení. Tato fáze vydrží tak tři týdny. Pak dojde na dvě možnosti - buď výrobek dál pravidelně používám nebo se na něj práší a jen zabírá místo na poličce. A jak je na tom tato kůra?


Nejdříve bych měla ale kůru představit, co o ní říká výrobce?
Olejová revitalizační kúra dodává vlasům lesk, udržuje v nich vlhkost a regeneruje vlasovou pokožku. Obsahuje ochranný lecitin a provitamin B5, který vlasy vyhlazuje a obnovuje jejich vitalitu. Obsažená směs éterických olejů je zaměřená na prokrvení a regeneraci vlasové pokožky a posílení růstu vlasů. BIO dýňový rostlinný olej je určen na hloubkovou regeneraci tmavých vlasů.

Návod na použití
Rozmíchejte 1 čajovou až 1 polévkovou lžíci (podle délky a množství vlasů) ve 2 – 3 násobném množství teplé vody a pečlivě vetřete do vlhkých vlasů. Můžete překrýt fólií. Nechte působit nejméně půl hodiny. Velmi dobré zkušenosti jsou také s „předmytím“ vlasů revitalizační kúrou. K tomu účelu použijte stejné množství produktu a na následné mytí vlasů spotřebujete pouze poloviční množství šamponu. Ušetříte tedy na šamponu a ještě vykonáte mnoho pro přirozenou činnost vlasové pokožky.

A jak kůru používám já?
Pro své husté a dlouhé vlasy musím použít kůry více, asi dvě polévkové lžíce + 5 lžic vody. Ze začátku jsem zápasila s tím, jak kůru na vlasy dostat, protože roztok je tekutý a z vlasů stéká. Napadlo mě, že bych použila nějakou lahvičku s rozprašovačem a kůru bych na vlasy rovnoměrně nastříkala, ale nakonec jsem se naučila kůru nalévat na prameny, které držím v dlani, tak aby se kůra vsákla. Je tedy lepší nemít vlasy před použítím moc mokré.

Co se týká předmytí vlasů kůrou, tak tento způsob použití mne moc neoslovil. Je mi líto kůru hned smýt, takže ji používám jen jako zábal. I přes noc. Kůru je možné použít klidně při každém mytí vlasů, já ji používám dvakrát týdně.

Jen pro informaci, po smíchání s teplou vodou vznikne roztok mléčné barvy.

Co tedy kůra s mými vlasy dělá?
Vlasy mám v délkách dost suché, zničené odbarvováním, ale přebarvené hennou. Po několika prvních použitích kůry jsem dospěla k tomu, že jsem si asi pět centimetrů ostříhala. Viděla jsem, jak kůra krásně působí na zdravé vlasy, ale s těmi mrtvými konci by si neporadila ani živá voda. Nejraději bych si je ostříhala všechny, ale to by mi zůstalo mikádo po ramena, a to zas nechci. Kůra opravdu vlasům dodá lesk a oživí je. Jsou na dotek jemné, ale taky nadýchané a vlní se bez zatížení. Takže díky těmto výsledkům kůru používám pravidelně a prach na lahvičku nepadá. A navíc ta nádherná bylinková vůně. Díky ní bych mohla mít kůru na vlasech pořád.

Shrnutí pro ty, kterým se nechce číst dlouhý text:-) Kůru můžu doporučit, a to z těchto důvodů:

Pozitiva
  • krásná vůně
  • dodává vlasům lesk
  • vlasy oživuje
  • čistě přírodní složení

Negativa
  • aplikace

Ale ani tato kůra není zázračná, takže razantní změny čekat nemůžete.

200 ml kůry stojí 294 Kč a na stránkách Nobilis Tilia se na ni můžete podívat zde. Kůra je i ve variantě pro světlé vlasy a na rozdíl od kůry pro tmavé vlasy obsahuje bio kokosový olej  zde.

Kosmetika Nobilis Tilia je mi víc než sympatická a má opravdu zajímavou nabídku. Zaujal mě třeba tento tužící sprej s myrhou a pivem, zde.


Máte zkušenosti s některými výrobky od Nobilis Tilia? Co říkáte na tuto vlasovou kůru?

1 komentář:

Díky moc za komentář a těším se na další:-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...